Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra położona jest na Pobrzeżu Gdańskim, w północno-zachodnim krańcu Pobrzeża Kaszubskiego. To jedna z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża.

Nasza miejscowość jest typowo letniskowa, posiada trzy zagospodarowane kąpieliska morskie, wyróżnia się swym willowym i wypoczynkowym charakterem. Położona na pięknym, klifowym wybrzeżu jest najdalej na północ wysuniętym skrawkiem Polski. Pas wybrzeża Jastrzębiej Góry stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Centralnym punktem Jastrzębiej Góry jest Promenada Światowida, która w ciągu lata stanowi najbardziej rozrywkową część miasteczka. Tutaj można nie tylko dobrze zjeść, posłuchać muzyki i zatańczyć, ale także ciekawie spędzić dzień z dziećmi, korzystając z ofert miejscowych kawiarni, sklepów z pamiątkami i wielu rozrywkowych miejsc, pojawiających się wraz z pierwszymi gorącymi dniami.

Na Przylądku Rozewie znajduje się latarnia morska i rezerwat Przylądek Rozewie. Warto wybrać się na szczyt latarni, z którego podziwiać można piękną panoramę okolicy. W latarni morskiej urządzono Muzeum Latarnictwa.
Ciekawym miejscem jest również Kościół pod wezwaniem Świętego Ignacego Loyoli. W okresie letnim odbywają się tu koncerty organowe,
którym patronuje znany polski kompozytor Krzysztof Penderecki, wielki wielbiciel Jastrzębiej Góry.
Z Jastrzębiej Góry blisko jest do Władysławowa, Pucka, na Półwysep Helski oraz do Gdańska. Warto również zwiedzić groty w pobliskim Mechowie oraz zamek w Krokowej.

Zapraszamy do wypoczynku w Jastrzębiej Górze zarówno latem, jak i o każdej porze roku.

Jastrzębia Góra z lotu ptaka

Copyright 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept